top of page

Srpen bude pod vládou chytré Opice


V srpnu dochází k dalšímu střídání na pomyslném trůnu měsíčních vládců. Po klidném a romantickém období, kdy vládla Koza, nyní převezme žezlo chytrá, bystrá, hravá a mazaná Opice.


I když se nám to ještě nemusí zdát, pomalu se k nám vkrádá podzim. Srpen je měsícem, kdy se objevují první náznaky podzimu. Nejsou sice ještě tak silné jako v září, ale už je budeme cítit. Dny se krátí od konce června a noci začínají být chladnější.


V tomto období má nejvíce energie dráha močového měchýře, takže pozor na ofouknutí, protože pak by vám mohl ztuhnout kříž. Naopak letní dovolenou bude mít slezina a slinivka, takže pozor na studené nápoje a potraviny, aby se Vám nepomstily řídkou stolicí či nachlazením.


Batáty na grilu s feta sýrem se špenátovým a dipem

Co budete potřebovat: 4 střední batáty, 1 lžíce oleje, sůl, 200 g feta sýru, 1 hrst čerstvého špenátu, 10 cm zázvoru, 2 ks česneku, olej, 1 dcl bílého vína

Jak na to: batáty omyjte, rozpulte a nakrájejte je na kolečka asi 0,5 cm silná. Potřete olejem, posolte a grilujte nebo opečte na grilovací pánvi. Přibližně 5 minut na každé straně a vkládejte je do mělčí mísy.


Feta sýr nakrájejte na kostičky, zázvor oloupejte a nastrouhejte. Česnek nakrájejte na tenké plátky. Rozehřejte olej a přidejte česnek se zázvorem, jakmile se rozvoní, přidejte sýr a restujte, až získá lehce barvu. Pak přidejte špenát a vždy trošku zakápněte vínem, aby se vám nepřipalovalo. Pak nasypejte do misky.


Dip: 1 zakysaná smetana, 4 malé nakládané okurky, ¼ menší červené cibule, 1 lžička oleje, 1 lžička citrónové šťávy, sůl, pepř


Do zakysané smetany přidejte na co nejjemnější kostičky nakrájené kyselé okurky a červenou cibuli a dobře promíchejte. Dochuťte citronovou šťávou, solí a pepřem.


Můžete podávat samotné nebo například jako lehkou letní večeři nebo při grilování.


Květákové jednohubky

Co budete potřebovat: 1 malý květák, nebo část velkého tak, abyste růžičky rozebrali do větší misky, 1 bílek, ½ kávové lžičky kurkumy, olej, strouhaný parmazán

Jak na to: květák rozeberte na menší růžičky a zakapejte olejem a dobře promíchejte. Bílek s kurkumou našlehejte a přidejte k růžičkám květáku a dobře promíchejte. Pak zasypejte strouhaným parmazánem, promíchejte a naskládejte na plech s pečícím papírem a vložte do vyhřáté trouby na 120 °C. Po 20 minutách otočte, a pečte dalších 20 minut.


Poté vyndejte a servírujte na talíři jako jednohubky.

bottom of page