top of page

Vítejte v roce Kovového Buvola

12. února 2021 vstupujeme do roku Kovového Buvola, který nám bude vládnout až do 31. ledna 2022.


A co nás v tomto roce čeká?


Představte si silného mohutného buvola, který když se rozhýbe, je těžko k zastavení. Buvol si tvoří svůj vlastní svět a platí pro něho jenom jediné – rozhodnout se. Podle starých čínských mistrů právě Buvol dostal od Nebes moc připravovat budoucí. Přetváří svět podle svého, on rozhoduje, co bude ideální, a tak se v tomto roce můžeme připravit na mnohá překvapení. Naštěstí i Nebesa mají svůj kontrolní systém, takže jeho rozhodnutí mohou pak revidovat vládci následujících roků, zejména Drak, Had a Pes.


Spojení Buvola a Kovu nám tvoří rok ještě zajímavějším. Kov vyžaduje pravidla a jejich dodržování, takže Buvol bude velmi často postaven před rozhodnutím, zda naše pravidla implementovat do svého světa, či svá pravidla implementovat do obecných norem. A tak se bohužel asi bude setkávat s nabobtnáním byrokracie a s mnoha hloupými nápady, které někdo bude chtít ihned uvést do praxe.


Naštěstí Buvol není moc hbitý, takže těch zásadních rozhodnutí by nemuselo být tolik. Asi největší výhodou tohoto roku bude nazývání věcí pravými jmény. Buvol není zákeřný, je přímočarý, a pokud k tomu ještě přijmeme pro tento rok jeho pomalost, pravdivost a laskavost, mohli bychom se dočkat blahobytu, jehož vlastně Buvol je hlavním vyslancem.


Takže tento rok se nikam nežeňte, přemýšlejte, odpočívejte, nabírejte síly a pomalu mapujte terén, abyste v tom dalším roce Tygra mohli hbitě vyrazit za svými sny.


Přeji vám spokojený rok Kovového Buvola.

Renáta Lien


Comments


bottom of page